1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Taşdelen, Çankaya Muhtarlarıyla Buluştu!
Taşdelen, Çankaya Muhtarlarıyla Buluştu!

Taşdelen, Çankaya Muhtarlarıyla Buluştu!

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Çankayalı muhtarlarla buluşmasında çok sayıda yeniliğin müjdesini verdi…

A+A-

Taşdelen Çankayalı muhtarlarla bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda Çankaya için ilk hedeflerini aktardı. Çankaya Belediyesi’nin mahallelerdeki yeni açılımından örnekler dinleyen muhtarlar, mahalle hizmet birimlerinin çoğaltılacağı ve bir müdürlük olarak hizmet vereceğini öğrenince heyecanlarını gizleyemediler.


Vedat Dalokay Kokteyl Salonu’nda Çankayalı muhtarlar ve Alper Taşdelen’i bir araya getiren kahvaltıya CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, yönetim kurulu üyeleri ve Çankaya Belediyesi Meclisi üyeleri de katıldılar.


Muhtarlar adına bir konuşma yapan Çankaya Muhtarlar Derneği Başkanı Özgür Özdemir, muhtarların da çetin bir seçimden geçtiklerini ifade ederek, “Çankaya Belediyesi gibi Çankayalı muhtarlar da Türkiye’ye örnek olacak işlere imza atacaklardır,” dedi. Özdemir ayrıca, Çankayalı muhtarlar adına rekor bir oy ile seçimden çıkan Taşdelen’i kutladı.

 


SEMT HİZMETLERİ İÇİN ÖZEL MÜDÜRLÜK


Özdemir’in ardından kürsüye gelen Alper Taşdelen, muhtarlık seçiminin çok daha zorlu bir süreç olduğunu dile getirerek, seçimin ardından ziyarete gelen muhtarların bireysel talep yerine sadece mahalleleri için istekleriyle kapısını çalmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.


Seçim kampanyasında kamu hizmeti vermeye talip olduklarına vurgu yaptığını hatırlatan Taşdelen, genel siyaset yerine mahallelerin sorunlarını ve çözümlerini anlattığını, belediyecilik anlayışı olarak tüm Çankayalıları eşit yurttaşlık temelinde kucaklayacaklarını söyledi.


Önümüzdeki beş yıl boyunca Çankaya’yı ortak akılla muhtarlarla birlikte, ortak akılla yöneteceklerini söyleyen Taşdelen, muhtarların sorunları iletmek ve çözmek üzere her iş için ayrı ayrı müdürlüklerde kapı kapı gezmek zorunda olmadıklarını aktararak muhtarlar ve mahalleler ile ilgili bir müdürlük kuracaklarının müjdesini verdi.


Belediyedeki yeniden yapılanma çalışmalarını en kısa sürede bitirerek seçimlerde gidilen her yere yeniden gitmek üzere sokağa çıkacağını aktaran Taşdelen, halkın 'siyasiler seçimden seçime gelirler' algısını yıkacaklarını, belediye başkanlarının sürekli halkın içinde olması gerektiğini söyledi. Başkanlık katını Ziya Gökalp Caddesi tarafına alt katlardan birine taşıyacağını söyleyen Taşdelen, ulaşılabilir bir Başkan olacağını ifade etti. Taşdelen’in bu uygulamasıyla Başkanlık makamı katının altında bir Hoşgeldiniz Masası oluşturulacak ve vatandaşın iş ve işlemleri görevlendirilecek personel tarafından gerçekleştirilirken gerektiğinde vatandaş bir kat yukarı çıkıp Başkanla görüşebilecek.

 

Taşdelen konuşmasında seçim dönemi olan beş yılın sonunda mahalleler arasındaki farkı kapatarak Tek Çankaya’yı yaratacaklarını, Ümitköy’den Zafertepe’ye, İncek’ten Cebeci’ye her bölgeyi Avrupa standartlarında bir aşamaya taşıyacağını belirterek “Bütün bunları yaparken sizlerin desteği hayati önem taşıyor. Çankaya’da herkesin ve her kesimin işbirliği içinde bir araya gelip proje üretip ortak çalışmalar gerçekleştirmesine imkan sağlayacağım. Üniversitelerimizden, yüksekokullarımızdan, elçiliklerden, kamu kurumlarından; kısacası ilçenin bütün bileşenlerinden katkı alacağım. Yaşanabilir ve huzur dolu bir Çankaya’yı el birliği ile yaratacağız. Herkesin yaşadığı yere karşı sorumluluğu vardır; ancak bizim gibi seçilmişlerin sorumluluğu daha fazladır. Bu sorumluluk çerçevesinde hiçbir mahalle; ya da muhtarlık arasında, bize oy versin vermesin, asla bir ayrım yapmayacağım. Siz nasıl herkesin muhtarı olup tarafsız bir biçimde hizmet ediyorsanız ben de aynı ölçüde tarafsız olacağım. Tek hedefim yepyeni ve sorunsuz bir Çankaya yaratmaktır” şeklinde konuştu.

 

Kahvaltılı buluşmanın ardından hatıra fotoğrafı çektiren Taşdelen, ayrıca evlerini ofislerini süslemek üzere muhtarlara orkide çiçeği armağan etti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.