1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. OSTİM Kalıp İlk Üretimi Aselsan’a Yaptı
OSTİM Kalıp İlk Üretimi Aselsan’a Yaptı

OSTİM Kalıp İlk Üretimi Aselsan’a Yaptı

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan OSTİM Kalıp Yatırım Sanayi A.Ş. OSTİM’de faaliyete başladı. Şirket, ilk olarak Aselsan’ın stratejik bir ürününün kalıbını üretmeye başladı.

A+A-

Kalıp üretim tesisinin açılış törenine; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü, şirket yöneticileri ve sanayiciler katıldı.

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan OSTİM Kalıp, savunma, enerji, mobilya, aydınlatma başta olmak üzere, değişik sektörlerde, yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon döküm konusunda faaliyet gösteren grup şirketi Günhan OSTİM A.Ş.‘nin metal kalıp ihtiyacını karşılamak ve ayrıca siparişe dayalı olarak piyasaya da kalıp üretmek amacıyla kuruldu.

OSTİM Kalıp Yatırım Sanayi A.Ş. kalıp imalat tesisinde; CNC işleme merkezi, dalma erozyon tezgâhı, şanzımanlı matkap, freze, universal torna tezgâhı gibi teknolojik makine parkı ile hizmet verecek.

Hem metal hem plastik kalıp üretilecek

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü kalıp üretiminin stratejik bir iş olduğuna dikkati çekti. Tesisin kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Çörtü, “Büyük tesisler, burada yapılan kalıpla üretimlerini gerçekleştiriyorlar. Tesisimizde hem metal hem plastik kalıp üretilecek. Enjeksiyon ve ekstürizyon gibi farklı prosesler için de kalıp üretme kabiliyetimiz var.” dedi.

Faaliyete alınan kalıp tesisinin grup şirketi Günhan OSTİM A.Ş.‘nin alüminyum enjeksiyon fabrikasının danışma merkezi görevini de göreceğini dile getiren Çörtü, “Burada ilk olarak işleyeceğimiz kalıp, Türkiye için stratejik bir ürünün kalıbı. Aselsan’ın bir ürününün kalıbı. Fiili olarak açılışla birlikte o kalıbın işlenmesine başlıyoruz. Hayırlı, bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

OSTİM’deki diğer firmalara da katkı sağlayacak

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kalıp üretim tesisinin önemine vurgu yaptı. Kalıbın bütün üretimin can alıcı noktası olduğuna dikkati çeken Aydın, “İnşallah OSTİM’deki diğer firmalarımıza da katkı sağlayacak önemli bir merkez olacak. Burada kalıp yaparak üretimin önemli bir kısmını tamamlamış olacağız. Emeği geçenlere, katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Kalıp tesisi, Başkan Aydın’ın düğmeye basmasıyla üretime başladı.

 

https://www.ostimgazetesi.com/ostim/ostim-kalip-ilk-uretimi-aselsana-yapti-haberi-5881

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.