1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. "Mesleki Yeterlilik Belgesi”, Müteahhitlik sektörü açısından, hayati önem taşımaktadır.”
"Mesleki Yeterlilik Belgesi”, Müteahhitlik sektörü açısından, hayati önem taşımaktadır.”

"Mesleki Yeterlilik Belgesi”, Müteahhitlik sektörü açısından, hayati önem taşımaktadır.”

"Mesleki Yeterlilik Belgesi”, Müteahhitlik sektörü açısından, hayati önem taşımaktadır.”

A+A-

Sektörde çalışan çoğu işçilerimizin, mesleki yeterliliği olmayışından dolayı, can ve mal kayıpları yaşanmaktadır. Hiç kuşkusuz, sektörde faaliyet gösteren girişimcilerin birinci önceliği, çalışanlarımızın can güvenliğidir

İnşaat sektöründe yaşanan can ve mal kayıplarının ardından, Sayın Başbakanın bugün açıklamış olduğu, önleyici tedbirleri yerinde buluyoruz. Özellikle, İnşaat sektöründe çalışan, yaklaşık 2,7 milyon kişinin, ‘Mesleki yeterlilik belgesi’, diğer bir ifadeyle, ‘Ustalık Belgesi’ alması koşulu, bize göre son derece doğru ve hayati derecede önem arz etmektedir. Sektör çalışanlarının kalifiye olmaları, ekonomik kayıplarında önüne geçeceğini öngörmekteyiz.

Kamuoyunun bilmesi gereken önemli husus ise, 1 Ocak 2017’ye kadar, Mesleki Yeterlilik Belgesi olamayanların, inşaatlarda çalışamayacak olmasıdır. Bu gerekçe ile işçilerimizi, ücretsiz olarak verilecek olan, Mesleki Yeterlilik Kurslarına katılmaya davet ediyoruz. Eğitimli ve ehliyetli olan işçilerimiz, ekonomiye ve iş gücü potansiyeline de, önemli katkı sağlayacaktır. Sektörümüzün diğer bileşen aktörlerinin de, çalışanlarından, ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne kavuşmalarına katkı sağlamalıdırlar. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) olarak, bizde bu konuda, gereken sorumluluğu üstlenmeye hazırız.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

 

Tahir Tellioğlu

 İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı (İMKON)

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.