1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. KOSGEB`ten enerji verimliliği projesi
KOSGEB`ten enerji verimliliği projesi

KOSGEB`ten enerji verimliliği projesi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) işbirliğiyle yürütülen 'KOBİ'lerde Enerji Verimliliği (KOBİENVER) Projesi, Bursalı firmalara tanıtılacak.

A+A-

KOBİ'lerde enerji verimliliği fırsatları hakkında uzmanların sunum yapacağı çalıştay hakkında bilgi veren KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ, KOSGEB, Enerji Verimliliği Kanunu'nun verdiği görevlerle birlikte ulusal ve uluslararası yükümlülüklerin de yerine getirilmesi amacıyla yeni çalışmalar başlattı. KOBİ'lerde enerji verimliliği çalışmalarının yaygınlaştırılması, israfın önlenmesi ve enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Çevre ve Enerji Verimliliği konularını da gündemimize aldık. Türkiye'nin 'Yeşil Büyüme Stratejisi'nin en önemli adımı olan bu çalışmalar kapsamında 3 yıl sürecek projemiz için Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile işbirliği yaparak çalışmalara başlandı. açıklamasını yaptı.

KREDİ FAİZ ORANLARINI KARŞILAŞTIRMAK İÇİN TIKLAYIN...

Enerjinin yüzde 70'i ithal

Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 70'ini ithal ettiğini belirten Ahmet Akdağ, 2012'de 60 milyar dolar tutarındaki enerji ithalatı, toplam ithalatımız içinde yüzde 25 payla ülkemizin 84 milyar dolar düzeyindeki dış ticaret açığı üzerinde en etkin faktördür. şeklinde konuştu. Enerji verimliliğinin artırılması sayesinde toplam enerji tüketiminin yüzde 25 azaltılabileceğini anlatan Akdağ, bu tasarrufun yüzde 50'sinin ise düşük maliyetli ve 2 yıldan az süreli geri ödemeli yatırımlarla gerçekleştirilebileceğini ifade etti. Ahmet Akdağ, hayata geçirilen KOBİENVER Proje'nin hedefleri arasında KOBİ'lerde enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturulmasıyla bilgi ve bilinç düzeyinin arttırılması olduğunu söyledi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN...

Bursa, pilot şehirlerden biri olarak seçildi

KOBİ yoğunluğu açısından önemli bir konumda olan Bursa'nın pilot şehirlerden biri olarak seçildiğini açıklayan KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Akdağ, Bursa'da gerçekleştirilecek 6 Mayıs'taki ilk proje toplantısı ile enerji verimliliği konusunda bilgilendirme yapılacak. haberaktuel.com haberine göre; ayrıca pilot uygulamalar için örnek teşkil edecek gönüllü KOBİ'ler seçilecek bilgisini paylaştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.