1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. KAGİDER Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri
KAGİDER Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri

KAGİDER Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri

Türkiye’de kadın girişimciliğini artırmak ve kadınların istihdamına katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan KAGİDER, 17-23 Kasım Global Girişimcilik Haftası kapsamında ulusal ve uluslararası etkinlikler gerçekleştiriyor.

A+A-

150 ülkede kutlanan, yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden bir kampanya olan Global Girişimcilik Haftası (GGH) kapsamında, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER de bir dizi faaliyet planladı.  

Global Girişimcilik Haftası KAGİDER Etkinlikleri:

  • 18 Kasım 2014, Aydın Kadın Girişimci Buluşması
  • 19 Kasım 2014, Türkiye Kadın Girişimci Dernekleri Platformu Lansmanı
  • 19 Kasım 2014, KAGİDER & Girişimcilik Vakfı “İlham Veren Kadınlar” etkinliği
  • 20 Kasım 2014, İngiltere Parlamentosu KAGİDER paneli
  • 21 Kasım 2014, Londra’daki başarılı iş insanları ile kahvaltı toplantısı ve B2B görüşmeleri

 

ETKİNLİK BİLGİLERİ

18 Kasım 2014, Aydın Kadın Girişimci Buluşması

Garanti Bankası ile KAGİDER ortaklığında düzenlenen Kadın Girişimci Buluşmaları, bu kez  Aydın’da gerçekleştirilecek. Günümüzde daha da hızlı değişen dünyaya kadınların başarılı bir şekilde katılımını sağlamayı ve kadın girişimcileri bir araya getirerek kendi deneyimlerini paylaşmalarını hedefleyen ve Aydın Anemon Oteli’nde gerçekleştirilecek etkinlik, tüm Aydınlı kadın girişimcilere açık olacak.

 

19 Kasım 2014, Türkiye Kadın Girişimci Dernekleri Platformu Lansmanı

KAGİDER, Türkiye’deki kadın girişimcileri ve onların oluşturdukları dernekleri bir çatı altında toplayan Türkiye Kadın Girişimci Dernekleri Platformu’nu 19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü kapsamında bir basın bülteni ile kamuoyuna duyuracak.

Bu platform ile Türkiye’nin her köşesindeki kadın girişimcileri, deneyim paylaşımı ve iş ortaklığı için bir araya getiriyor, kadın girişimcileri potansiyel iş ortağı, yatırımcı, tedarikçi veya bayi olabilecek 3. kişilerle buluşturuyor; bu sayede hem iş hacmi hem de kapasite gelişimi alanlarında kadın girişimciler destekleniyor.

Platformun web sitesi: http://www.kadingirisimcidernekleri.org/

19 Kasım 2014, KAGİDER & Girişimcilik Vakfı “İlham Veren Kadınlar” etkinliği

Türkiye'de kadın girişimciliğine yön veren kadınlar ve üniversiteli girişimcilerin bir araya geleceği etkinlik, KAGİDER’in İstanbul’daki merkezinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte, zorlu aşamaları başarıyla tamamlayarak Girişimcilik Vakfı’nın düzenlediği Fellow Programı'na kabul edilen geleceğin girişimcisi üniversiteli öğrenciler, alanında uzman girişimci kadınlar ile birlikte Türkiye'deki kadın girişimciliğini tartışacak. Konuşmacılar arasında Tarimsalpazarlama.com Kurucusu Tülin Akın, Armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim, b-fit Kurucusu Bedriye Hülya ve Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak bulunuyor.

20 Kasım 2014, İngiltere Parlamentosu KAGİDER paneli

Bu yıl ilki kutlanacak olan Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde farklı bir aktiviteye imza atmak isteyen KAGİDER, 20-22 Kasım tarihlerinde İngiltere’nin Londra şehrinde bir dizi etkinlik düzenlemeyi, İngiltere’deki kadın girişimcilerle ikili iş görüşmeleri organize etmeyi ve bir takım resmi temaslarda bulunmayı hedefledi.

 

20 Kasım günü İngiltere Parlamentosu Westminister’da İngiltere’nin öncü kadın sivil toplum örgütlerinden Pink Shoe Club’ın işbirliği ile düzenlenecek KAGİDER panelinde kadın girişimciliğinin ekonomik gelişme içerisindeki önemine yer verilecek. Bu etkinlik, Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde iki sivil toplum kuruluşunun ilk işbirliği olacak. Westminister Parlamentosu Lordlar Kamarası Komite Odası’nda düzenlenecek panelde açılış konuşmasını İngiltere Parlemontosu’ndan Lord Ahmed yapacak. Accenture’ı temsilen Marianne Schoening ve EBRD’yi temsilen Charlotte Ruhe da etkinlikte olacak. Ayrıca Mary Macleod, Lorely Burt, Fabian Hamilton, Mark Pritchard ve Baroness Hussein-Ece gibi parlamenterler KAGİDER’in davetlileri arasında yer alıyor.

 

21 Kasım günü hem iletişim ağını kuvvetlendirmek hem de olası işbirlikleri yaratmak amacıyla Londra’daki başaralı iş insanlarıyla bir araya gelerek kahvaltı toplantısı ve B2B görüşmeleri düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.