1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. İş hayatında gerçek başarının anahtarı
İş hayatında gerçek başarının anahtarı

İş hayatında gerçek başarının anahtarı

Yapılan araştırmalara göre, prezantabl (eli yüzü düzgün) olmanın sanıldığından çok daha önemli olduğunu ve çoğu zaman diğer özelliklerin önüne geçtiğini ortaya koyuyor. Op. Dr. Ayşegül Sivri konuya ilişkin bilgiler verdi.

A+A-
Yapılan araştırmalara göre, prezantabl (eli yüzü düzgün) olmanın sanıldığından çok daha önemli olduğunu ve çoğu zaman diğer özelliklerin önüne geçtiğini ortaya koyuyor. Op. Dr. Ayşegül Sivri konuya ilişkin bilgiler verdi

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri konu ile ilgili bilgiler verdi. Prezantabl, fiziği düzğün\’85  Her gün yayınlanan binlerce iş ilanında kurumlar, ihtiyaç duydukları elemanlarda aradıkları özellikleri bu kelimelerle tanımlıyorlar. Ancak son yıllarda yapılan araştırmalar, prezantabl (eli yüzü düzgün) olmanın sanıldığından çok daha önemli olduğunu ve çoğu zaman diğer özelliklerin önüne geçtiğini ortaya koyuyor. Mesleğinizde ne kadar iyi eğitim almış olursanız olun, deneyim ve başarı sahibi olun, yapılan başvurular ne yazık ki görüşme yaptığınız kişinin ’prezantabl’anlayışı ile örtüşmüyorsa; bu görüşme hüsranla bitebiliyor. Çünkü iş dünyasında sadece başarılı olmak değil, iyi görünmekte önem taşıyor. Kariyer koridorlarında ilerleyen kişi için estetik görünüm gerekliliği gün be gün önem kazanıyor. Yani kariyer sahibi olan kadın ve erkeğin iş hayatında her daim bakımlı olma baskısı giderek artarken; kariyer sahibi olmak isteyen iş hayatına yeni atılan kişi de bu baskıyı göz ardı etmiyor. Bu nedenle iş hayatındaki kadınlar da erkekler de kişisel bakımları, dış görünümleri için bütçe ayırıyorlar.

ESTETİK OPERASYONLAR
Konuyla ilgili Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşegül Sivri son yıllarda ülkemizde  kariyer öncesi estetik operasyonlarda ciddi artış olduğunu ifade etti. Yapılan bir araştırmada insan üzerindeki ilk izlenimlerin %80-90 nını kişinin dış görünüşü oluşturuyor . ilk 30 saniyede yeni gördüğümüz biri hakkında önyargılarımız oluyor.Makyajınız, gözleriniz, bakışlarınız, saç tarzınız, burnunuzun  kemerli olması, giyim tarzınız bunları etkiliyor. Güzel kadınlar ve erkeklerin kariyer hayatında daha başarılı olmalarının altında ise bu kişilerin kendine özgüveninin daha fazla olması yatmaktadır. Dış görünüşünden memnun olan kişi çoğu zaman kendisi ile barışık, iş hayatında ve sosyal ilişkilerinde daha başarılı, aşk ve evlilik hayatında daha kolay mutlu olabilmektedir. Kişinin kendini aynada güzel ve alımlı görmesi özgüveninin artmasına ve insanlarla daha çabuk iletişim kurmasına olanak sağlar.
  
İYİ GÖRÜNMENİN ÖNEMİ
İş dünyasında sadece başarılı olmak değil, iyi görünmek de büyük önem taşıyor. Bu nedenle her kademeden insan, operasyon yaptırmak için kapımızı çalıyor. Genellikle yeni bir işe başlamadan önce, özgüvenini yükseltmek isteyenler, kariyer estetiği yaptırıyor. Op.Dr.Ayşegül Sivri son yıllarda kariyer öncesi en çok yapılan estetik ameliyatların başında burun estetiği, saç ekimi, yüz gençleştirme,liposuction, göğüs ve karın estetiğinin geldiği belirtiyor. 
Kariyer sahibi kadının her zaman bakımlı olması gerektiği yolunda baskı giderek artıyor. Sabahları güne bakımlı ve formda başlama isteği, iş hayatının zorluklarında giderek zorlaşıyor. Bu durumda estetik yardımcı oluyor. Kariyer estetiği yaptıranlar daha çok hafta sonu operasyonlarını ya da öğle tatilde yapılan küçük dokunuşları tercih ediyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.