1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. “ESNAFIN ALINTERİ MANKENLERE HEBA EDİLMEMELİDİR!”
“ESNAFIN ALINTERİ MANKENLERE HEBA EDİLMEMELİDİR!”

“ESNAFIN ALINTERİ MANKENLERE HEBA EDİLMEMELİDİR!”

ESDER’DEN ATO’YA“ESNAFIN ALINTERİ MANKENLERE HEBA EDİLMEMELİDİR!”

A+A-

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus Ankara festivali ile ilgili “Kendinize gelin özünüze dönün” başlıklı haberinin ardından bir ATO üyesinin bu habere istinaden cevap vermesi üzerine, ATO başkanı Sayın Salih Bezci’ye yanıtlaması için sorular yöneltti.

Genel Başkan Çelikus, “Esnaf ve sanatkâr olarak elbette alışverişin gelişmesini, esnafın gelişmesini arzularız. Ancak bu yapılan tüketim toplumu oluşturmak aynı zamanda da bir yabancı kültürü de empoze etmek oluyor.  Tamamen Türkiye’deki yapıya hem ekonomik hem kültürel oluşuma farklı bir bakış ve bizim değerlerimizle örtüşmeyen bir bakış. Bunun küçük esnafa zaten hiçbir faydası yok. Esnafımızın alınteri mankenlere heba edilmemeli” diye konuştu. 

Genel Başkan Çelikus, ATO Başkanı Bezci’ye yanıtlaması için şu soruları yöneltti:

1- Yabancı mankenlere ne kadar ücret verildi ve verilecek?

2- Bu ücret hangi kaynaktan verildi?

3- Bu Festivalin esnaf ve sanatkarımıza ticari faydasının ne olduğu tespit edildi mi?

Unutulmamalıdır ki Her Büyük Küçükten Oluşmuştur

Genel Başkan Çelikus açıklamasının devamında,  “ATO Başkanı Sayın Salih Bezci’nin esnaf ve sanatkara bakış açısını Türkiye’de 35 şubesiyle teşkilatlanan, esnaf şurası üyesi olan tek esnaf ve sanatkar derneğine cevap vermeyerek ve muhatap kabul etmeyerek bir ATO üyesini sözcü olarak ataması gösteriyor ki, hizmetlerde ve uygulamalarda esnaf ve sanatkarımıza yer yok. Aidatlar küçüklerden alınıyor, hizmet büyüklere yapılıyor” dedi.

 

Unutulmamalıdır ki her büyük küçükten oluşmuştur. Bu günün esnafı yarının tüccarıdır, sanatkarı da sanayicisidir diyen Çelikus, “Sayın Bezci bu şovlara esnafın alınterini ve emeğini heba etmemeli. Üretime, yatırıma, inovasyona dayalı projelere yönelmelidir”  dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.