1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Çubuk’tan çıkan ve Türkiye’ye yayılan lezzet
Çubuk’tan çıkan ve Türkiye’ye yayılan lezzet

Çubuk’tan çıkan ve Türkiye’ye yayılan lezzet

Çubuk’ta faaliyette bulunan pastırma ve sucuk üreticisi Özlüce Et Ürünleri, Türkiye’nin pastırma ve sucuk merkezi olan Kayseri’ye rakip olmak istiyor.

A+A-
Çubuk’ta faaliyette bulunan pastırma ve sucuk üreticisi Özlüce Et Ürünleri, Türkiye’nin pastırma ve sucuk merkezi olan Kayseri’ye rakip olmak istiyor.
Sucuk ve pastırma üretiminde Kayseri’nin rakibi olmaya başlayan Çubuk, Özlüce markası adı altında üretilen sucuk ve pastırma ile aldı başını yürüdü. Pastırma ve sucuğun ana vatanı olarak bilen Kayseri’nin ardından Çubuk’ta da üretilen sucuk ve pastırmalar Türkiye’ye pazarlanıyor.
Özlüce’nin yaptığı hamle lezzet ve kalitede sucuğun ve pastırmanın anavatanı olarak bilinen yöreleri geride bıraktı.
Çubuk’ta yaylalarda beslenen hayvanların etlerinden üretilen sucuk ve bastırmanın lezzetinin tarif etmenin mümkün olmadığını söyleyen Özlüce Et Ürünleri Genel Müdürü Mahir Serhan Zeydan, kendi ürünlerinin diğer bölgelerde üretilenlere göre üstün ve lezzetli olmasını eti, baharatları ve ustaların hünerli ellerine bağlıyor.
Özlüce Et Ürünleri Genel Müdürü Mahir Serhan Zeydan, firmaları hakkında şu bilgileri verdi:
’’Firmamız 1987 yılından itibaren çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Zeydan Gurp bünyesinde yer almaktadır.2010 yılından itibaren Çubuk’taki tesislerimizde Özlüce markası ile et ve et ürünleri alanında üretime başlamıştır. Firmamız, Özlüce pastırma ve sucuk markaları ile sektörde büyüyerek daha geniş ürün çeşitleri ile kalite ve güler yüzlü hizmetten taviz vermeden sektörde sağlam adımlarla ilerlemektedir.  Özlüce olarak; Türkiye’nin en kaliteli, en sağlıklı ve en ekonomik ürünlerini tüketiciye ulaştırma yolunda hızlı adımlarla ilerlemekteyiz. İçerisinde bulunduğumuz pazarın ve müşterilerin ihtiyaçlarını tatmin edip, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik bir sosyal sorumluluk anlayışıyla, profesyonelce çalışan güvenilir firması olma sorumluluğunu taşımaktayız.’’
Sucuk ve Pastırmanın yapılışı hakkında da genel bilgi veren Özlüce Et Ürünleri Genel Müdürü Mahir Serhan Zeydan, ’’Biz 30 -35 gün doğal yolla, yani güneşte kurutarak pastırma yapıyoruz. Geçmişten günümüze Başkentin et, sucuk ve pastırması Çubuk’ta üretiliyor. Osmanlıdan günümüze Çubuk’ta pastırma yapılıyor. Bilindiği gibi Çubuk etin, pastırmanın ve sucuğun merkezidir. Bizim etin iyi olması sucuk ve pastırmanın lezzetini artırıyor. Her yıl büyük bir itina ile hazırlanıp kurumaya bırakılan ve daha sonra çemenli ve çemensiz olarak seçkin alışveriş yerlerinde satışa sunulan Çubuk’ta ürettiğimiz Özlüce parkalı pastırma ve sucukları, Türkiye’nin en önemli tercih edilen markaları arasında yerini aldı’’ dedi.
Kahvaltılarımızda bize eşlik eden ‘sucuk ve pastırmayı’ Çubuk’ta masaya yatırırken, etin fabrikadaki serüveni sonrasında nasıl sucuk ve pastırmaya dönüştüğünü sizin için fotoğrafladık.
ozluce16.jpg
ozluce11.jpg
ozluce08-001.jpgozluce07-001.jpgozluce01-001.jpgozluce12-001.jpgozluce14-001.jpgozluce02-002.jpgozluce03-002.jpg
ozluce06-002.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.