1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Çankaya'da Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı
Çankaya'da Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı

Çankaya'da Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı

Çankaya Belediyesi yoğun vergi dönemi öncesi vatandaşları uyardı. Torba yasanın getirdiği imkanlarla gecikmiş vergi borçlarının yapılandırılması çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye, diğer yandan 2014 yılı 2. dönem vergileri için vatandaşlara kolaylı

A+A-

Çankaya Belediyesi yoğun vergi dönemi öncesi vatandaşları uyardı. Torba yasanın getirdiği imkanlarla gecikmiş vergi borçlarının yapılandırılması çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye, diğer yandan 2014 yılı 2. dönem vergileri için vatandaşlara kolaylıklar sağladı.EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ ÖDEMESİNDE SON GÜN 1 ARALIK

Çankaya Belediyesi, 2014 yılına ait emlak ve çevre temizlik vergisi ödemeleri konusunda vergi mükelleflerine hatırlatmada bulundu. Mükellefler, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemeleri gerek Belediyenin resmi web sitesinin https://ebelediye.cankaya.bel.tr linkinden internet ortamından, gerekse vergi tahsilat bürolarını bizzat ziyaret ederek ödemelerini yapabilecekler. 

Çankaya Belediyesi’nin başlattığı uygulama ile vatandaşlara Halkbank ve Denizbank şubeleri üzerinden vergi yatırma olanağı da sağlandı. Belediye ve Bankalar arasında imzalanan protokol ile Çankayalıların vergi ödemeleri artık Halkbank ve Denizbank şubeleri ve ATM’lerinden de yapılabilecek.

2014 yılına ait vergi ödemelerinin 2. taksiti ödemeleri de 1 Aralık tarihine kadar yapılabilecek. Kasım ayının son gününe kadar ödenen vergiler, kasım ayı sonunun hafta sonuna gelmesi nedeniyle son gün olan 1 Aralık 2014 tarihinde ödenebilecek.VERGİ YAPILANDIRMADA DA SON GÜN 1 ARALIK

Çankaya Belediyesi, Torba Yasa ile belirtilen borçların yapılandırılması ile ilgili olarak Çankayalıları birikmiş emlak ve çevre vergilerini, hacze düşmemeleri konusunda uyardı. Eylül ayında yürürlüğe giren torba yasa ile vatandaşların belediyelere olan borçları da yasa kapsamına alınmıştı. Çankaya Belediyesi de Çankayalılara, birikmiş borçları ile ilgili olarak yapılandırma çağrısında bulundu.

Vergi borcu olanlar, borçları yapılandırılırken, gecikme zammı ödemek yerine borç ana para üzerinden enflasyon oranında hesaplanan bedeli ödeyecekler. Toplam borç peşin ya da 36 ayda 18 taksit şeklinde de ödenebilecek. 

Belediye, vergi mükelleflerine, süresinde ödenmeyen vergiler ve para cezalarının ilgili Kanun'un 51. maddesi doğrultusunda hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte haciz dahil her türlü icrai işlemle takip edileceği uyarısında da bulundu. Vergi mükelleflerine 6552 Sayılı Kanun kapsamında Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin 1 Aralık 2014 tarihine kadar belediyeye başvurmaları çağrısında bulunan Belediye, bu tarihten sonraki başvuruların kabul edilemeyeceğini de duyurdu.

http://www.haberankara.com/haber/16808/cankayada-emlak-vergisi-odemeleri-basladi.html

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.