1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Büyükşehir'den Tabela Vergisi Uyarısı
Büyükşehir'den Tabela Vergisi Uyarısı

Büyükşehir'den Tabela Vergisi Uyarısı

Cadde, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamın vergisi ile asma tahsisi ve bakım ücretlerine ait BİRİNCİ taksit ödemeleri, 30 Nisan Çarşamba günü sona eriyor.

A+A-

Cadde, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamın (tabela yapıştırma, afiş boyama, resim vb) vergisi ile asma tahsisi ve bakım ücretlerine ait 1. taksit ödemeleri, 30 Nisan Çarşamba günü sona eriyor.


Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, cadde, bulvar ve meydanlar üzerinde işyeri bulunan esnafın mağdur ve cezalı duruma düşmemesi için ilan ve reklam vergisinin birinci taksit ödemelerini, 30 Nisan 2014 günü mesai saati bitimine kadar yatırılması gerektiği bildirildi.


Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, ayrıca, kaydı olmayan ve ilk defa müracaat edecek olan mükelleflerin, müracaat esnasında yanlarında önceki yıllara ait ilçe belediyelerinin vermiş olduğu vergi tabelası veya fotokopisini de beraberlerinde getirmeleri gerektiğini söyledi. Tabela kontrol denetimlerinin artırıldığını belirten yetkililer, “Ankara genelinde tabela kontrol denetimlerinin artırılarak, cadde, bulvar ve meydanlar üzerinde işyeri olup da Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat etmemiş hiçbir esnaf kalmayacaktır” dediler.


Yetkililer, anons araçları ve bilboardlar ile Ankara genelinde duyuruların yapıldığını, tek tek de olsa tüm esnafın denetimden geçerek kaçak ve vergisini ödememiş olanların tespit edileceğini söylediler.


Vatandaşların da duyarlı olmasını isteyen yetkililer, şikayetlerin Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğüne ait olan 507 27 23, 507 27 81, 507 27 82, 507 14 69, 507 15 18 numaralı telefonlara yapabileceklerini kaydettiler.


Cadde bulvar ve meydanlar üzerinde olup da birden fazla sokak kapısı olan çarşı, pasaj ve hanlarda bulunan işyerlerinin de ilan ve reklam vergilerini Büyükşehir Belediyesine yatırmaları gerektiğini belirten yetkililer, bu tür işyerlerindeki esnafın mağdur duruma düşmemeleri için ilçe belediyelerine kayıt yaptırmamaları gerektiğini belirttiler.


Yetkililer, her türlü vergi, resim ve harçlarla ilgili ödemelerin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tahsilat.ankara.bel.tr internet adresine veya Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası ile İngBank’ın tüm şubelerine online olarak veya Hipodrum Caddesi No: 5 A Blok’ta bulunan Mali Hizmetler Daire Başkanlığı veznelerine yatırılabileceğini söylediler.REKLAM VERGİSİ KAPSAMINDA BULUNAN UNSURLAR:


- İşyeri yüzeyine takılan tabelalar,


- İşyeri çatısına konulan tabelalar (totem),


- İşyeri önüne veya kaldırım üzerine konulan tabelalar (totem),


- Kampanya veya indirim günleri kapsamında işyeri camlarına yapılan stiker veya vinil türü yapıştırmalar,


- İşyeri ön cephesi veya sağır duvara yapılan yazı, resim, çizim, boyama, logo türü işyerini tanıtan giydirmeler,


- İşyerlerinin dönemlik olarak çıkarmış oldukları ve ürünlerin tanıtılmış olduğu broşür ve insörtler,


- Market ve mağazaların müşteri taşıma araçları – firmalara ait araçlar üzerinde bulunan yazı ve tanıtıcı resimler (araç üstü reklam),


- İşyeri yüzeyine veya yol boylarına konulan bez, branda türü tanıtım afişleri...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.