1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Bilişim 2014 ve CITEX 2014 bilişim sektörünü Ankara’da ağırladı
Bilişim 2014 ve CITEX 2014 bilişim sektörünü Ankara’da ağırladı

Bilişim 2014 ve CITEX 2014 bilişim sektörünü Ankara’da ağırladı

Türkiye Bilişim Derneği tarafından her yıl gerçekleştirilmekte olan Bilişim 2014 etkinliğini bu yıl CITEX Ankara Bilişim Fuarı ile aynı çatı altında gerçekleşti.

A+A-

Türkiye Bilişim Derneği tarafından her yıl gerçekleştirilmekte olan Bilişim 2014 etkinliğini bu yıl CITEX Ankara Bilişim Fuarı ile aynı çatı altında gerçekleşti. Etkinliğe katılım sponsoru olarak destek veren daha.net Genel Müdürü Emin Gür, Ankara’daki etkinliğin firmalara özellikle kamu sektöründeki hedeflerini gerçekleştirmede yardımcı önemli bir platform olduğunu söyledi.

                                                                    

Türkiye Bilişim Derneği tarafından bu yıl Dijital Türkiye Platformu tarafından belirlenen “Sayısal Gündem 2020” ana temasıyla düzenlendi.

 

Açılışı Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu Başkanı Tayfun ACARER, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan TAÇOY, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK tarafından yapılan Bilişim 2014 ve CITEX 2014’te düzenlenen çalıştay ve oturumlarda gelecek nesil iletişim teknolojileri (4G/LTE), veri merkezleri, büyük veri, bulut bilişim, çocuklar için bilişim, sosyal medya, siber suçlarla mücadele, lisans ve fikri mülkiyet haklarının korunması, enerji bilişimi, bilişim teşvikleri, fiber altyapı, sürdürülebilirlik, sayısal okuryazarlık, bilişim hukuku gibi pek çok konu ele alındı.

 

Etkinliğe katılım sponsoru olarak destek veren SoftCom’a bağlı olarak faaliyet gösteren daha.net’in Genel Müdürü Emin Gür, Bilişim 2014 ve CITEX 2014 hakkında şunları söyledi: “Bilişim 2014 ve CITEX 2014 etkinliğine katılım sponsoru olarak özellikle Ankara’daki kamu kuruluşlarına ulaşmayı hedefledik ve bu hedefimize ulaşmada etkinliğin önemli katkısı olduğuna inanıyorum. Özellikle hosting hizmeti almak isteyen ve kaliteli servis sağlayıcı arayan her ölçekte firma ile görüşmeler yapabilmek, hedef kitlemizden ihtiyaç ve istekleri hakkında görüşlerini doğrudan alabilmek ve sunduğumuz ürünleri geliştirebilmek açısından önemli değerler elde ettik. Önümüzdeki yıllarda giderek büyüyen bu platformda yeniden buluşmayı diliyoruz.”

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.