1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Beyaz ete dev yatırım
Beyaz ete dev yatırım

Beyaz ete dev yatırım

Beyaz et sektöründeki 45 yıllık deneyimini dev yatırımlarla perçinleyen Gedik Piliç, 100 milyon TL’lik yatırımıyla tesislerini yeniledi. Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik; hedeflerinin, önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilk 5’te yer almak olduğunu

A+A-

Gedik Piliç, 100 milyon TL’ye tesislerini yeniledi. Uşak’ın Eşme ilçesinde kurulu Gedik Piliç tesis özelliklerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik; damızlık yumurtadan tavuğun üretimine kadar pek çok konuda, tavuğun mutfaklara geliş süreci hakkında bilgi verdi.

Piliç üretim tesisleri ve sektörel konularda da bilgiler veren Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, beyaz et sektöründen kazandıklarını yine sektöre ve bölgelerine yatırdıklarını anlattı.
Uzun bir süredir Uşak ilinin vergi rekortmenliğini üstlendiklerini vurgulayan Osman Gedik, Türkiye’nin de 500 sanayi devi sıralamasında son 4 yıldır yer aldıklarını ve istikrarlı bir şekilde yükseldiklerini söyledi.

Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde satışlarının daha ağırlıklı olduğunu ancak bundan böyle Gedik markasını daha sık duyuracaklarını belirten Osman Gedik, “Marmara Bölgesi başta olmak üzere tüm yurttaki satış ağlarımızı genişletiyoruz. Markalaşma çalışmalarımıza da hız verdik. Tüm Türkiye’de pazarlama ve atılım planlamalarımız var. Yeni logomuz ve reklam çalışmalarımızla da markamızı destekleyeceğiz” dedi.   

Günde 25 tavuktan 350 bin tavuğa 
Yeni tesisleri Nisan 2013’te üretime açtıklarını söyleyen Osman Gedik, şöyle dedi: “Tesislerimiz için toplamda yaklaşık 100 milyon liralık yatırım yaptık. Ve Avrupa standarlarında bir tesise kavuştuk. İki tesisimizde toplam kesim kapasitemiz günde 350 bin adete ulaşıyor. Bugün Türkiye’nin beyaz et entegre tesisleri içerisinde en büyük hava soğutma kapasitesine sahibiz. 45 bin metrekarelik kapalı alanımızla tesislerimiz; Türkiye’nin beyaz et tesisleri içerisinde kapalı alanı en büyük tesisi özelliğinde. AB standartlarında tam entegre tesislerinde uluslararası kalite standartlı ürünler sunuyoruz. Yem fabrikasından damızlık kümeslerine, kuluçkahaneden yetiştirme çiftliği ve kesimhanesine kadar tüm aşamalarına kadar uluslararası normlara uygun üretim yapıyoruz. Toplam kapalı alanı 120 bin metrekarelik alana sahip tesislerimizde günlük 350 bin adet tavuk kesim kapasitemiz var. Binden fazla çalışanımız, üreticilerimiz, tedarikçileri ve aileleriyle birlikte 20 binden fazla yurttaşımızın evindeki aşı temsil ediyoruz.”

Markalaşma çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyleyen Osman Gedik, bu yıl yeni ürünleri de tüketiciye sunacaklarını anlattı ve “Marmara Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’ye markamızı yaymayı planlıyoruz” dedi.

“2014’te 500 milyon ciro hedefliyoruz”
2013 yılı cirosu yaklaşık 400 milyon TL olan Gedik Piliç’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, “Bu yıl yüzde 25’lik bir büyüme ile 2014’ü 500 milyon TL ciro ile kapatmayı hedefliyoruz. 2014’te iç pazara odaklandığımız kadar ihracata da önem vereceğiz. Yeni yılda toplam ciromuzun yaklaşık yüzde 10’unu ihracatla gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

2008 yılında ihracat yapmaya başladıklarını söyleyen Osman Gedik; Ortadoğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika başta olmak üzere 16 ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı ve “Geçtiğimiz yıl yaklaşık 20 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdik. 2014 yılında ise bu rakamı en az 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İlk 5’e girecek
Gedik Piliç’in tadıyla ve kalitesiyle diğer markaların önüne geçeceğini savunan Osman Gedik, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilk 5’e girmeyi planlıyoruz. Beyaz etimizin tadıyla iddiamızı ortaya koyuyoruz. Gedik Piliç, tadıyla öne çıkacak. Elbetteki tesislerimizi ve üretim kalitemiz Avrupa standartlarında. Kalitemiz ve tadımızla öne çıkıyoruz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.