1. HABERLER

  2. GİRİŞİMCİLER

  3. Bakanlıktan Ekopark’a Destek Sözü
Bakanlıktan Ekopark’a Destek Sözü

Bakanlıktan Ekopark’a Destek Sözü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci: “Yenilenebilir enerjide atılım söz konusu, zamanlama doğru. Ekopark sizlerin bize sağladığı bir imkandır.”

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, “Ekopark Projesi’nde Bakanlık olarak üstümüze düşen görevi yapar, yanınızda dururuz. TEMSAN ve diğer kuruluşlar projeye katkı sağlayacaktır.” dedi.

“Ağabeylik yapın”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik ve OSTİM Vakfı Genel Sekreteri Gülnaz Karaosmanoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Metin Kilci’yi makamında ziyaret ederek Ekopark Projesi’yle ilgili bilgiler verdi. Projeyle birlikte yapılması planlanan çalışmaları aktaran OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Bakanlıktan destek istedi. Aydın, “Proje Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçecek. 8 üniversite bu alanda yer alacak. Burada TEMSAN’ın da ağırlıklı olarak bulunmasını istiyoruz. Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Enerji Teknolojileri Laboratuvarı Ekopark’ın yakınında. Bakanlığımızın bizlere ağabeylik yapmasını bekliyoruz.” dedi.

Küme Başkanı Yaşar Çelik de yaptığı değerlendirmede sektöre hizmet veren yerli şirketlerin bu ülkenin gücü ve değeri olduğunu, milli bir nitelik taşıdığını vurguladı. Çelik, “Kümenin muhatap olarak kabul edilmesi bizim için önemli.” diye konuştu.

“Yanınızdayız”
Müsteşar Metin Kilci ise OSTİM’in ülke sanayine olan katkısını anımsattı. “OSTİM’in yapmaya çalıştığı iş, yapması en zor iş ve yapabileceğini en iyi şekilde yerine getiriyor.” diyerek sözlerini sürdüren Kilci, yenilenebilir enerji sektöründe atılım olduğunu ve zamanlamanın doğru olduğu görüşünü yansıttı.

Yenilenebilir enerji üzerine faaliyet gösteren firmaların doğru yönlendirilmesine ihtiyaç olduğunu kaydeden Metin Kilci, “Proje mükemmel bir düşünce; zamanlaması isabetli. Önemli olan bir şeyler yapabilmek. Bu güç ve kabiliyet ülkemizde mevcut.” ifadelerini kullandı.

Birlikte çalışmaya olumlu yaklaşan Müsteşar Kilci şu hususların altını çizdi: “Bakanlık olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız, yanınızda dururuz. TEMSAN ve diğer kuruluşlarımızı Ekopark’a yönlendirebiliriz, katkı sağlayacaklardır. Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün altyapısını oraya taşıyabiliriz. Teknik destek sağlayabiliriz. Bu işler sizler gibi sanayinin emektarlarının sırtında yürüyor, doğru iş yapıyorsunuz. Proje, sizlerin bize sağladığı bir imkandır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.