1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan, “Konya İklim Şurası”nda Ankara’daki “Eko İklim Zirvesi”ne davet
ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan, “Konya İklim Şurası”nda Ankara’daki “Eko İklim Zirvesi”ne davet

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan, “Konya İklim Şurası”nda Ankara’daki “Eko İklim Zirvesi”ne davet

ATO Başkan Yardımcısı H. İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 21-25 Şubat tarihlerinde Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen “İklim Şurası”na katıldı.

A+A-

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Konya'daki “İklim Şurası”nda üniversitelerden 209 “iklim elçisi”ni, Ankara’daki 400 “iklim elçisi” ile buluşmak ve güç birliği yapmak üzere Ankara Ticaret Odası öncülüğünde 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilecek “EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı”na davet etti.

 

ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 21-25 Şubat tarihlerinde Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen “İklim Şurası”na katıldı. Şura’nın ikinci gününde, “Gençlik Oturumu”nda üniversitelerden 209 “İklim Elçisi” ile bir araya gelen ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, gençleri iklim değişikliği konusundaki düşüncelerini paylaşmak üzere “EKO İKLİM Zirvesi”ne davet ederek, “İşimiz iklim, gücümüz Gençler” diyerek seslendi.

 

Baharın müjdecisi ilk cemrenin havaya düştüğünü, diğer cemrelerinde suya ve toprağa düşeceğini hatırlatan Yılmaz, “Cemrelerin havayı, suyu, toprağı uyandırdığı gibi, toplumların cemresi gençler de enerjisi, umut ve idealleriyle toplumu uyandırır. Bu anlamda gençlik, her milletin dördüncü cemresidir. İklim elçisi olan her bir gencimiz, Türkiye’nin güzel yarınlarını müjdeleyen birer cemredir.” diye konuştu.

 

“İklim Elçileri” olarak gençlerin Şura’da ortaya koyduğu dinamik iradeyi sürdürebilir kılmak istediklerini söyleyen Yılmaz, “Sizlere iklim dostu bir ekonomiyi nasıl kuracağımızın yol ve yöntemlerini arayan bir sürecin parçası olmayı teklif ediyorum. Zamanın ruhunu, dinamizmini, anlamını temsil eden siz gençleri, yarınların mutlu, huzurlu, müreffeh Türkiye’sinin nasıl kurulabileceğine dair düşüncelerinizi paylaşmak üzere Ankara’ya bekliyorum. ” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.