1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. ASO Başkanı Nurettın Özdebir Açılış Yaptı
ASO Başkanı Nurettın Özdebir Açılış Yaptı

ASO Başkanı Nurettın Özdebir Açılış Yaptı

ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeralan, Isı Cihazları ve Modüler Su Depoları üretimi yapan Meksis firmasının açılışını ASO Başkanı Nurettın Özdebir yaptı.

A+A-
ASO Başkanı Nurettin Özdebir; ‘‘Teknolojik ürünler üreten ve o ürünleri  ihraç eden ülkeye dönüşmemiz lazım’’.
 
ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde  yeralan, Isı Cihazları ve Modüler Su Depoları üretimi yapan  Meksis firmasının açılışını ASO Başkanı Nurettın Özdebir yaptı. Törene, Özdebir'in yanısıra, ASO Yönetim Kurulu Üyesi ve 2. OSB Başkanı Seyit Ardıç, Meksis Genel Müdürü Ender Kartal ve bölgede yeralan çok sayıda sanayici katıldı.

Açılış töreninde konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir; Türkiye’nin teknolojik ürünleri ihraç eden ülkeye dönüşmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin 100 milyarlık ihracat yapabilmesi için 70 milyarlık ithalat yaptığını söyleyen Özdebir, "Bu sürdürülebilir bir ekonomi  değil. Biz sanayicilere yeni görevler düşüyor. Bunun için daha yüksek katma değer içeren teknolojik ürünler üretmek mecburiyetindeyiz. Sadece teknolojik ürünleri kullanan değil, o ürünleri üreten ve  ihraç eden ülkeye dönüşmemiz lazım. Bunun için de eğitim sistemimizin kalitesini yükseltmeye ihtiyacımız var.  Bu bağlamda sanayinin ihtiyaç duyduğu  nitelikli ve donanımlı insanlar yetiştirmek için ASO Teknik Koleji’ni kurduk. Burada yetişen çocuklar gelecekte işletmelerimizde sorun çözen, sorunların üzerine giden, hataların üzerine gidip çözüm üretebilen insanlar olacaktır’’. dedi

Üretim yapmayan ülkelerin  yönetilmeye mahkum olduğunu dile getiren Özdebir; ‘‘Sanayi üretimimizi artırmak mecburiyetindeyiz. Meksis gibi örnek firmalar ne kadar çoğalırsa ülkemizin bağımsızlığı, gücü ve ekonomik kabiliyetleri o kadar artacaktır’’ diye konuştu.

ASO 2. Organize Sanayi Bölgesinde 18.000 metre  kare alanda üretim yapan Meksis firmasında 100 kişi istihdam ediliyor. Modüler su deposu üretiminde Türkiye’de bir ilk olan Meksis firması dünyanın 22 ülkesine ihracat yapıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.