1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Asfaltın çözümü TBMM
Asfaltın çözümü TBMM

Asfaltın çözümü TBMM

Başkentliler, ellerine ulaşan yüksek meblağdaki ‘asfalt katılım payı’ tebligatlarına tepki gösterirken, önceki gün Meclis’te ‘2014 yılı asfalt metrekare birim fiyatı’ görüşüldü. CHP Grubu indirim istedi, AK Parti sıraları, “Belediyelerin bütçe açıkları va

A+A-

Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine gelen Başkanlık Yazısı’nda, 2014 yılında vatandaşlardan alınan asfalt metrekare birim fiyatlarının, 2013 ile aynı olması teklif edildi. CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, “2013 yılında hesaplanan fiyatlara da vatandaşlar tarafından yüksek olduğu şikayetleri geliyor. Bunun tekrar komisyonda değerlendirilmesi uygun olabilir mi” dedi. Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, komisyona gitse bile, asfalt bedellerinin 2013’ün gerisine düşme ihtimalini sıfır olarak nitelendirerek, “Asfalt gideri olarak belediyenin gelir kalemi üzerinde en ufak bir siyasi polemik konusu yapmayız. Bütün belediyelerde bütçe açıkları var” ifadelerini kullandı.
CHP Altındağ Meclis Üyesi Ali Ergin’in, “Vatandaş geliyor, ‘benim mahallemde sokağımda son beş yılda hiç asfalt serimi yapılmadı ama bedel isteniyor’ diye şikayet ediyor. Bu meselenin enine boyuna komisyonda tartışılması lazım” derken, BBP Meclis Üyesi İbrahim Uyar ise konunun TBMM’de çözülebileceğini söyledi ve ekledi:
“Büyükşehir Belediyesi birkaç yıldır asfalt parası almadı. Sayıştay denetimi sonunda bu parayı almayan memurlardan, yasal yollardan alınması gibi bir karar çıktığı için belediye almak zorunda kaldı. Vatandaş bu parayı ödemekte sıkıntı çekiyor. Bu konuya TBMM’de yapılacak yasal değişikliklerle ancak çözüm üretilebilir. Burda çözüm üretilmesi mümkün gözükmüyor.” 
Konuşmaların ardından Başkanlık Yazısı, oy çokluğu ile kabul edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/27572108.asp

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.