1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Ankara'da da Kızılay'a yasak geldi
Ankara'da da Kızılay'a yasak geldi

Ankara'da da Kızılay'a yasak geldi

Taksim tartışması devam ederken, Ankara'da 1 Mayıs kutlamalarının adresleri Sıhhiye ve Tandoğan Meydanları olarak belirlendi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü bir mesajla kutlayan Valilik, Kızılay uyarısında da bulundu.

A+A-

Ankara Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için mesaj yayımladı. Mesajda, "Çalışma hayatının Ankara da bulunan temsilcileri sendikalar ile alın terinin gerçek sahipleri Ankaralı emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün amacına uygun olarak kutlanması dâhil hak arayışlarını meşru yollardan, hukuki zeminlerde yapacakları ve sorumluluk içerisinde hareket edecekleri hususunda hiçbir tereddüt bulunmamaktadır. Nitekim Ankara'da Sıhhiye Meydanı ve Tandoğan Meydanı için Sendikalar tarafından 2911 Sayılı Kanuna göre bildirimde bulunulmuş ve mevzuatına göre önceden tespit ve ilan edilmiş olan meydanlar, Sendikaların taleplerine uygun olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü toplantı ve gösteri yürüyüşlerine hazır hale getirilmiştir" denildi.

 

Mesajda başta Kızılay Meydanı olmak üzere ana cadde ve sokaklarda cebir ve şiddet kullanarak genel hayatı olumsuz etkileyecek, huzur ve güvenliği ortadan kaldıracak, başkentin dirlik ve düzenini bozacak hiçbir duruma mahal verilmeyeceği vurgulandı.

DİSKKESKTMMOB VE TTB SIHHIYE'DE

Bu arada DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyesi bir grup, başkentlilere 1 Mayıs'ta Tren Garı önünden başlayacak ve Sıhhiye Meydanı'nda devam edecek mitinge katılmaları çağrısında bulundu. Kızılay Güvenpark önünde toplanan grup adına açıklama yapan KESK Ankara Şubeler Platformu Sözcüsü İsmet Meydan, "1 Mayıs Perşembe günü tüm emek ve demokrasi güçlerini, Ankara halkını saat 11.00'de Gar önünden başlayacak yürüyüşümüze ve saat 13.00'deki mitingimize katılmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Remzi Çalışkan da başkentte mücadele ve dayanışma gününü, emekçilerin birliğini, halkların kardeşliğini göstermek için 1 Mayıs'ta Sıhhiye Meydanı'nda olacaklarını, İstanbul 'da ise özel bir anlamı olduğu için kutlamaları Taksim'de yapacaklarını belirtti.

KIZILAY'A GİDECEKLER

Öğrenci Kolektifleri, Demokratik Haklar Federasyonu100. Yıl İnisiyatifiAlınteriBDSP ve Halkevleri'nin ardından Öğrenci Dayanışması da 1 Mayıs'ta Kızılay'da olacaklarını duyurdu.

Kaynak: RADİKAL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.