1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Ankara Beton 2014 Fuarı'na akın etti
Ankara Beton 2014 Fuarı'na akın etti

Ankara Beton 2014 Fuarı'na akın etti

Ankara Beton 2014 Fuarı'na akın etti

A+A-

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından düzenlenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin açılışını yaptığı “Beton Ankara 2014 Fuarı” Ankara’lılardan yoğun ilgi gördü. inşaat, hazır beton ve agrega sektörlerini Congresium Ankara’da buluşturan Fuar’ı 3 günde on bin kişi ziyaret etti.

 

 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin ziyarete açtığı Beton Ankara 2014 Fuarı, inşaat ve hazır beton sektörüyle ilgili her kesimin buluştuğu ortak bir platform oldu. Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık’ın ev sahipliği yaptığı açılış törenine Bakan Güllüce’nin yanı sıra Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Türkiye’nin önde gelen firma temsilcileri katıldı.17 – 19 Nisan tarihlerinde ATO Congresium’da ziyarete açık olan Fuar’da 50 firma ile 130 marka temsil edildi. Ankaralılar’ın yoğun ilgi gösterdiği Fuar ziyaretçi akınına uğradı. İnşaat, hazır beton, agrega sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımların sergilendiği Fuar, 3 günde on bin ziyaretçiyi ağırladı.
 
Fuar, ekonominin lokomotifi inşaat ve onun en temel kolu hazır beton ile ilgili sektörlerden birçok katılımcıyı aynı çatı altında buluşturdu. Fuar çerçevesinde ilk gün gerçekleştirilen Beton Yollar Semineri’ni başta çevre iller olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden akademisyenler ve Üniversite öğrencileri takip etti.Beton yolların yapımının gösterildiği ve hem kullanım hem de ekonomik açıdan avantajlarının anlatıldığı seminerde başta Belçika – Wallonia Kamu Hizmetleri Yollar ve Köprüler Onursal Direktörü Raymond Debroux, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Özgür Yaman olmak üzere farklı ülkelerden önemli temsilciler yaptıkları değerli sunumlarla katılımcıları bilgilendirdi.
 
Fuarın ikinci gününde gerçekleştirilen Beton Semineri’nde ise Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Turan Özturan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir, Prof. Dr. Hulusi Özkul ve Prof. Dr. Yılmaz Akkaya beton tekniği ve betonun geçmişten günümüze gelişim yolculuğu ile ilgili değerli bilgiler verdi.Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından düzenlenen seminerleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Türkiye’nin önde gelen inşaat ve hazır beton firmalarından üst düzey yöneticilerin yanısıra akademisyen ve öğrencilerin de bulunduğu seçkin bir katılımcı profili takip etti.
 
Fuarın açılışında konuşan ve kendisinin de İnşaat Mühendisi olduğunu hatırlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce sözlerine “Eskiden tenekeyle beton taşındığını hatırladım. Bugün Türkiye ne kadar gelişmiş, ilerlemiş dedim, şükrettim” diye başladı. Güllüce; “Türkiye Hazır Beton Birliği’ni bakanlığımızın yan kuruluşu olarak görüyorum. Onların döktüğü her sağlam beton ile ülkemizin tümüne baktığımız zaman ‘bu bina riskli değil, onunla ilgili kafamızı meşgul etmeyeceğiz’ diyoruz. Birlikte hareket etmekten mutluluk duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.
Fuarı değerlendiren ev sahibi Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık; “Bu yıl ilk defa Ankara’da Beton Fuarı’nı yapıyoruz. Ankara’daki ilk fuarımız olmasına rağmen, fuarımızın çok ciddi talep görmesi ve katılımın yoğunluğu bizleri çok mutlu etti” dedi. Beton Ankara 2014 Fuarı ile sektör temsilcilerini aynı çatı altında buluşturmanın gururunu yaşadıklarını belirten Işık; “Türkiye Hazır Beton Birliği olarak, depreme karşı dayanıklı ve uzun ömürlü yapıların inşası için 25 yıldır uğraş veriyoruz. Beton sektöründeki son gelişmeler, bilgi ve teknoloji birikimini paylaşmak amacıyla düzenlediğimiz kongreler, fuarlar, sempozyumlar, seminerler, yarışmalar ve yayınlarla sektörün gelişmesi için durmadan çalışıyoruz” dedi.
 
 Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Fuar’a katılımcılar son teknoloji ürünlerini ziyaretçilere sundu. Fuarda hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanısıra beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler başta olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi beton ve agrega üreticilerine ve inşaat yapımcılarına sunuldu.TMMOB, İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından desteklenen Fuar; önceki yıllarda olduğu gibi Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu’dan çok sayıda profesyonel katılımcıyı ağırladı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.