1. HABERLER

  2. KOBİ HABER

  3. Akden Ve Çamlı Enerji'de Tis Süreci Yüksek Hakem Kuruluna Taşındı
Akden Ve Çamlı Enerji'de Tis Süreci Yüksek Hakem Kuruluna Taşındı

Akden Ve Çamlı Enerji'de Tis Süreci Yüksek Hakem Kuruluna Taşındı

TES-İŞ:- "Adil gelir dağılımının gözetilmediği, işçinin gelir ve refahının göz ardı edildiği bir iş yerinde iş barışı, huzur ve verimlilik elde etmek mümkün değildir"

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri (TES-İŞ) Sendikası, AKDEN Enerji Dağıtım AŞ ve Çamlı Enerji Dağıtım AŞ'deki Toplu İş Sözleşmesi (TİS) süreçlerinde anlaşma sağlanamadığını duyurdu.

Sendikadan yapılan açıklamada, TİS müzakerelerine Çamlı Enerji'de 23 Kasım 2020'de, AKDEN Enerji'de ise 24 Kasım 2020'de başlandığı belirtilerek, "iki işverenin uzlaşmaz tutumu nedeniyle sürecin anlaşmayla tamamlanmadığı" ifade edildi.

Resmi arabulucu aşamasında da anlaşma sağlanamaması üzerine sözleşmenin Yüksek Hakem Kuruluna taşındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Son derece makul taleplerimize, sözleşme masasında maalesef karşılık bulamadık. Sendika olarak amacımız, iş yerinde üyelerimizin ekonomik ve toplumsal hak ve menfaatlerini temsil etmek, korumak ve geliştirmektir, üyelerimize, yaptıkları işe uygun, insan onuruna yaraşır ve adil bir ücret sağlamak, çalışma şartlarının buna uygun bir şekilde düzenlenmesine öncülük etmektir. Adil gelir dağılımının gözetilmediği, işçinin gelir ve refahının göz ardı edildiği bir iş yerinde iş barışı, huzur ve verimlilik elde etmek mümkün değildir. İşçiye uzatılan elin verimlilik ve yüksek hizmet kalitesi olarak işverene geri döneceği unutulmamalıdır. Bundan sonra düşünme sırası ve tüm sorumluluk, AKDEN Enerji Dağıtım AŞ ve Çamlı Enerji Dağıtım AŞ yetkililerine aittir."

AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.