1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Aile Mezarlıkları Zammı İki Aylığına Geri Alındı
Aile Mezarlıkları Zammı İki Aylığına Geri Alındı

Aile Mezarlıkları Zammı İki Aylığına Geri Alındı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, iki ay önce Karşıyaka mezarlığındaki aile mezarları ücretini 20 bin TL'ye çıkarmıştı. Meclis, yeni kararla 2014 sonuna kadar zammın geri alındığını açıkladı.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, iki ay önce Karşıyaka mezarlığındaki aile mezarları ücretini 20 bin TL'ye çıkarmıştı. Meclis, yeni kararla 2014 sonuna kadar zammın geri alındığını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Velili Ali İhsan Ölmez Başkanlığında yapılan olağan Meclis toplantısında Karşıyaka Mezarlığı’nda bazı parseller dışında, aile bloke mezar satışlarının 2014 yılı sonuna kadar 9.500 TL olarak tahsil edilmesi ile ilgili önerge oybirliği ile kabul edildi.


Önergede, daha önce Büyükşehir Belediye Meclisi’nce alınan ve aile bloke mezar satış fiyatının 9.500 TL’den 20 bin TL’ye çıkarılmasını öngören kararlar hatırlatılarak, geçtiğimiz aylarda tahliyesi gerçekleştirilen ve mezarlık yeri olarak belirlenen Mermerciler Sitesi’nin bulunduğu 66, 105, 106 ve 107 parseller dışında kalan aile bloke mezar ücretlerinin, eski fiyattan uygulanmasına ilişkin şu ifadelere yer verildi:


“…Belediye Meclisi’nin 13.12.2013 tarih ve 2296 sayılı kararı üzerinden aile bloke mezar talebinde bulunan Ek-1 listedeki vatandaşlarımız 1 ay içerisinde ödemelerini yapmayı taahhüt ettikleri halde cenazelerinin verdikleri manevi acıyla, taziye ziyaretlerinin yoğunluğu sebebiyle ödemeleri unuttukları, maddi sıkıntılar yaşadıklarını, ayrıca ücret artışını da ön göremedikleri için ödemeleri yapamadıkları, vatandaşlarımızdan sözlü ve yazılı gelen yoğun talep ve isteklerden anlaşılmaktadır. Hakkaniyete uygunluk açısından aile bloke mezar ücretlerinin 2014 yılı sonuna kadar 13.12.2013 tarih ve 2296 sayılı Meclis Kararına göre ödemeleri hususu…”


Karar meclis üyelerin oy birliği ile karara bağlandı.

 


SEUL ZİYARETİ


Büyükşehir Belediyesi’nin Olağan Meclis Toplantısı’nın bir başka gündem maddesine göre 16- 25 Kasım 2014 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi’nden Seul’e bir heyetin gitmesi de kararlaştırıldı.


Oybirliği ile kabul edilen Başkanlık Yazısı’na göre, “Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Seul Belediye Meclisi arasında 1997 yılında imzalanan Karşılıklı Değişim Protokolü gereğince, karşılıklı ziyaretler ile iki tarafın da menfaatleri doğrultusunda bilgi, teknik beceri ve deneyim paylaşımının artırılması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda, Seul Belediyesi’nden bir heyet 2013 yılında Ankara’yı ziyaret etmiş ve davet mektubu ile 17-24 Kasım 2014 tarihinde Güney Kore’nin Başkenti Seul’e Belediyemizden bir heyet davet edilmektedir” denilerek, 16-25 Kasım 2014 tarihleri arasında Seul’e görevli olarak bir heyet gönderilmesi hususu karara bağlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.