• Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayar’dan OSTİM’e Veda Ziyareti
10 Nisan 2014 Perşembe 15:49

Bayar’dan OSTİM’e Veda Ziyareti

Yaklaşık 10 yıl süren Savunma Sanayi Müsteşarlığı görevinin ardından Başbakanlık Başmüşavirliği’ne atanan Murad Bayar, OSTİM’e veda ziyaretinde bulundu.

Görev süresi boyunca offset uygulamalarının sıkı takipçisi olarak savunma ve havacılık alanındaki KOBİ’lere önemli katkılarda bulunan Bayar, sektörde önemli bir kütle oluştuğunu, bunun artarak büyüyeceğini bildirdi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın kurumsallaştığını dile getiren Murad Bayar, “Nehrin yatağı değişti. SSM’nin yan sanayiye açılımında OSTİM’in sağladığı desteğe de teşekkür ediyorum. OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi’nin (OSSA) etkinlikleri elde edilen başarıda önemli yer tutuyor.” diye konuştu.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da Murad Bayar’ın hizmet süresi boyunca sektörün önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. Aydın, “Sizin desteğiniz firmalarımıza çok şeyler kattı. Yeni görevinizin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarette OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, OSTİM Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Sedat Çelikdoğan, OSSA Yönetim Kurulu Üyeleri; Behzat Zeydan, Nihat Özönder, Serhat Ünal, Mehmet Alkan ve OSSA Koordinatörü Hilal Ünal da yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKARA HABERLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Sektör Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05325615132 | Haber Yazılımı: CM Bilişim