1. HABERLER

  2. BAŞARI HİKAYELERİ

  3. İyi Tarım Uygulaması ile plaket aldı!

İyi Tarım Uygulaması ile plaket aldı!

2013 yılından bu yana tüm çiftliklerinde “İyi Tarım Uygulamaları” standartlarına uygun üretim yapan Beypiliç, uygulamadaki başarısı ve sektöre katkıları nedeniyle plaketle ödüllendirildi.

A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen “İyi Tarım Uygulamaları” sertifikasını 2013 yılında alan Beypiliç, yüksek standartlarını tüm çiftliklerinde yıllardır başarıyla uyguluyor.

beypilic-tavuk-tesis-gidahattiECAS Plaketi

Türkiye piliç eti sektörünün öncü markası Beypiliç’e gıda ve tarım sektöründe faaliyet gösteren bağımsız ve tarafsız sertifikasyon kuruluşu ECAS tarafından plaket sunuldu.

Beypiliç’in sürdürülebilir tarımın temelini oluşturan “İyi Tarım Uygulamaları” standartlarını başarılı şekilde uygulaması ve sektörel katkıları nedeniyle sunulan plaket, gıda ve tarım alanında faaliyet gösteren sınırlı sayıda şirkete sunuluyor.

beypilic-genel-mudur-sait-koca-gidahattiİyi Tarım Uygulamaları nedir?

İyi Tarım Uygulamaları; çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen tarımsal üretimi ifade ediyor. Doğal kaynakların korunmasını amaçlayan İyi Tarım Uygulamaları, aynı zamanda tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile gıda güvenliği sağlıyor.

Gerek kaliteli ve verimli bir tarımsal üretim gerekse güvenli gıda tüketimi açısından önem taşıyan İyi Tarım Uygulamaları standartları, tüketicilerin daha sağlıklı gıdalar tüketmesini amaçladığı gibi üreticilerin rekabet gücünü de arttırıyor.

beypilic-logo-gidahattiBeypiliç

Temeli Ankara’nın Beypazari ilçesinde karma yem üretmek amacıyla kurulan Beyyem’e dayanan Beypi A.Ş., 1987 Ağustos ayında Bolu-Göynük’te kurduğu kesimhane ile piliç eti üretimine başladı. Beypazarı İlçesinde başlayan yatırımlar daha sonraki yıllarda Bolu İlinde devam ettirilirken, ikinci bir kuluçkahane, karma yem fabrikası ve kesimhane ile çok sayıda damızlık ve üretim kümesleri yatırımları gerçekleştirildi.

2004 yılında Beyyem’in katılmasıyla daha da güçlü bir yapıya kavuşan Beypi, halen sektörde Türkiye’nin ikinci büyük firması durumunda.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.